هنر های رزمی و تی آر ایکس

دسته بندی ها : مقاله آموزشی 6 مرداد 1397 مدیر سایت 1041 بازدید

هنر های رزمی و تی آر ایکس

TRX برای تقویت هنر های رزمی

می دانم که پند و اندارز‌های فراوانی از تقویت قوای جسمانی برای توسعه توانایی رزمی خود شنیده اید و اینکه چه قدر داشتن آمادگی بدنی در تمرینات برای چابکی،‌ سرعت ، عکس‌العمل و بلند پریدن هنگام ضربه و یا وقتی به زمین می خورید و می خواهید سریعا به بازی بازگردید و در آخر گرفتن نتایج بهتر در مسابقات موثر است.

گردش بدن در مسابقات

یکی از عوامل مهم در مسابقات رزمی «torso» یا «گردش بدن» است یعنی چرخش شانه ها تا لگن و در نهایت ضربه پا به بدن حریف. در این عمل مرکز قدرت،‌ ساختمان بدن است  و در این مقاله وقتی ما به مرکز قدرت یا ساختمان بدن اشاره می کنیم. منظورمان ماهیچه هایی‌ست که از گردن،‌ سینه و دیافراگم شروع، عضلات لگن و سفیده ران را شامل می شوند.

رزمی و تی آر ایکسمحافظ ستون فقرات

همچنین بسیاری از کارشناسان عضلات scapula (ناحیه گردن) را به عنوان عضله اصلی و محافظ ستون‌ فقراط اعلام کرده اند. این منطقه گاهی اوقات “powerhouse” (نیروگاه) نامیده می شود، زیرا قدرت و ثبات جنبش در اینجا به وجود می آید.
علاوه بر اینکه این منبع، نیروی محوری حرکت است(چه در حالت ایستاده و چه در حرکت پویا)، برای عضلات اصلی نیز پایه قوی و پایداری را فراهم می کند.

روی قدرت بدنی خود کار کنید!

صرف نظر از سبک هنرهای رزمی، آموزش اصلی باید تمرکز روی مرکز قدرت رزمی‌کار باشد. اگر می خواهید سخت تر، سریع‌تر و قدرت‌مند تر حمله کنید و حتی تخته ها یا بتن ها را بشکنید، باید روی قدرت بدنی خود تمرکز کنید.

قدرت بدنی از بدن شما در مقابل ضربه محافظت میکند

هنگامی که شما مشت می زنید، نه تنها دست خود را حرکت می دهید، بلکه انرژی خود را از زمین، به لگن خود انتقال می دهید همچین از عضلات اصلی خود برای چرخش شانه، بازو و سپس از مشت خود برای زدن به حریف استفاده می‌کنید.
شما در آخرین لحظه برای تولید قدرت بیشتر در عضلات، حرکت انفجاری انجام می‌دهید (به صورت خیلی سریع دست خود را پرت می‌کنید) و سپس یک بار دیگر از این عضلات استفاده می کنید تا بتوانید بازو خود را باز جمع کنید. همین طور پاهای شما هنگام لگد زدن! پشت پا را به سمت پشت و باسن خود کشیده و پس از ضربه پا را جمع و به عقب بر می گردانید.

تمرکز خود را بر روی بدن و عضلات بگذارید.

همه این موارد زمانی موفقیت آمیز تر است که تمرکز خود را بر روی بدن و تمرینات عضلانی‌ای که در گذشته داشته اید، انجام داده باشید.

بنابراین بدیهی است که قدرت بدنی بالا برای حرکت سریع و ضربه های سنگین سودمند باشند، همچینین این امر برای مقاومت در برابر ضربه نیز مهم است. نگهداری از بدن در برابر ضربه طرف مقابل یکی از عوامل مهم دیرتر خسته شدن و پیروزی در مقابل حریف است.

به درستی که مغز و مرکز بدن جایی‌ست که همه اتفاق ها در آنجا می افتد!

آیا می دانستید که تقویت عضلات ران و ساعد به جلوگیری از آسیب ها کمک می کند؟

اما اگر تمام حرکت ها و مقاومت ها به درستی انجام نشود، باعث عدم تعادل عضلات در مرکز قدرت بدن و در نهایت منجر به مشکلات در اندام‌های داخی می شود. برای اطمینان از یک الگوی مقاومتی قوی و محوری، عضلات مرکز بدن قبل از اینکه سایر عضلات و اندام‌ها درگیر شوند، باید ثبات داشته باشند.
تمرین پایداری و مقاومت در مرکز بدن بر فعال شدن هر چه بیشتر عضلات و تثبیت تمام بدن تأکید دارد و با تمرین، توسعه و رشد عضلات، ریسک آسیپ‌پذیری کاهش می‌یابد.

رزمی و تی آر ایکس

ترکیب هنرهای رزمی و تی آر ایکس

من از ترکیب TRX با هنر‌های رزمی استفاده می کنم. این ابزار به من برای رسیدن به تعادل عضلانی، ثبات حرکتی، تحرک و قدرت بیشتر و همچنین برای انجام Tae Kwon Do برای بهبود آسیب‌دیدگی و یا جلوگیری از آن کمک می کند.

چگونه تمرینات تی آر ایکس به هنرهای رزمی کمک میکند؟

پک TRX Suspension Trainer شامل یک سری از تسمه ها و دسته ها است که دارای یک مرکز‌ثقل تک نقطه است و ترکیب آن با آموزش های مربوطه (هنر های رزمی) شما را در رسیدن به ترکیب ایده آل بدنی، استقامت، تعادل، هماهنگی، انعطاف پذیری، قدرت و ثبات مرکز بدن کمک می کند. ایده تمرین وقفه‌ای این است که هر تمرین بتواند بدن شما را ذره ای کامل برساند. در این تمرینات بدن شما به طور موثر در بعضی مراحل به حالت تعلیق در می آید؛ بنابراین سیستم عصبی شما را به چالش می کشد و بیشتر عضلات شما را تثبیت و مستحکم می کند.

تی آر ایکس چگونه عمل میکند؟

ابزار TRX این گونه عمل می کند که جاذبه را به عنوان مرکز ثقل خود در نظر گرفته و بدن شما با حرکت به داخل و خارج به قدرت و استقامت می رساند و این مصداق بارز make your body your machine است (بدن خود را ماشین خود کن!)

تمرینات روی وزنی که TRX Suspension Trainer انجام میدهد از بدن شما ماشینی برای کم کردن چربی و افزایش عضله می سازد و در یک جمله می توان گفت که TRX Suspension Trainer یک روش آموزشی منحصر به فرد و ارزشمند برای هنرمندان هنر‌های رزمی بدون توجه میزان آمادگی جسمانی و عملکرد بدن است.

منبع مقاله : کلیک کنید

نویسنده مقاله : Debbie Russell

مطالب زیر را حتما بخوانید:

قوانین ارسال دیدگاه در سایت

 • چنانچه دیدگاهی توهین آمیز باشد و متوجه اشخاص مدیر، نویسندگان و سایر کاربران باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاه شما جنبه ی تبلیغاتی داشته باشد تایید نخواهد شد.
 • چنانچه از لینک سایر وبسایت ها و یا وبسایت خود در دیدگاه استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه در دیدگاه خود از شماره تماس، ایمیل و آیدی تلگرام استفاده کرده باشید تایید نخواهد شد.
 • چنانچه دیدگاهی بی ارتباط با موضوع آموزش مطرح شود تایید نخواهد شد.

نظرات کاربران

  دیدگاهتان را بنویسید

  نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

  لینک کوتاه :